U utorak 7. lipnja realizirali smo 8. manifestaciju DRAGI NAŠ PAZIN. U suradnji s Pazinski kolegijem - klasičnom gimnazijomOŠ Vladimira Nazora Pazin i Dječjim vrtićem Olga Ban Pazin organizirali smo čitav niz aktivnosti za vrtićku i predškolsku djecu, sedmaše i osmaše. Na ovogodišnjoj manifestaciji sudjelovalo je čak stotinjak djece i mladih.

Program:

10:00 - 11:30 
- sportski poligon i izrada cukerančića za vrtićku djecu (26 djece)

Poligon je orgnaizirala članica naše udruge i socijalna pedagoginja u vrtiću Olga Ban Jasmina Jelenić uz svesrdnu pomoć svojih kolegica odgojiteljica iz vrtića Olga Ban. Tete Emina Putinja i Petra Matković vodile su skupinu Leptirići, a tete Radenka Širol i Nevina Milotić skupinu Cvjetići.

Radionicu izrade cukerančića vodila je Dorijana Ujčić, članica naše udruge i viša medicinska sestra u Pazinskom kolegiju. Ona je djecu naučila ne samo mjesiti cukerančiće od plastelina, već ih je usput poučila o zdravim prehrambenim i higijenskim navikama. Svi sudionici dobili su majice sa simbolom manifestacije - tzv. Pazinkom. Osigurane su krede i bojice, plastelin za mjesenje cukerančića, grickalice i piće. Osim toga, svi sudionici su dobili prigodno izrađene originalne slagalice s fotografijom maskote manifestacije "Pazinkom".

- radionica iz matematike i fizike za predškolsku djecu (14 djece)

Radionice iz matematike i fizike osmislile su i realizirale profesorica Miranda Guštin i profesorica Gordana Radić Labinjan, članice u naše udriuge i nastavnice u Pazinskom kolegiju. Djeca su se imala prilike na izuzetno kreativan i zabavan način igrati i pri tome uvježbavati matematičke vještine i rješavati zadatke iz praktične fizike. Svi sudionici dobili su majice sa simbolom manifestacije - tzv. Pazinkom. Osigurano je piće i grickalice. Svi sudionici su dobili prigodno izrađene originalne slagalice s fotografijom maskote manifestacije "Pazinkom".

11:30 - 13:00
- terenski kviz o Pazinu za osnovnoškolaca (10 učenika 7. razreda, 20 učenika 8. razreda) 

Kviz o Pazinu osmislili su članovi naše udruge Daniel Bogešić, prof. geografije i povijesti u Pazinskom kolegiju, i Sandra Sloković, prof. povijesti i talijanskog jezika, u Pazinskom kolegiju i OŠ Vladimira Gortana Žminj. Kviz je koji je uključivao pitanja vezana za geografiju i povijest Pazina, te zadatke vezane za njegovu prirodnu, povijesnu, kultunu i urbanu baštinu. Novina ovogodišnjeg kviza bili su i dodatni terenski zadatci u kojima se trebalo primjeniti jednostavne vještine iz matematike i fizike. Te su zadatke osmislili profesorica Miranda Guštin i profesorica Gordana Radić Labinjan, članice u naše udriuge i nastavnice u Pazinskom kolegiju. Marljive učenike 7. razreda pripremala učiteljica geografije Kristina Kovaček, a učenike 8. razreda učiteljica povijesti i hrvatskog jezika Hana Gržinić Kraljić, obje iz OŠ VLadimira Nazora. Pobjednici su nagrađeni prigodnim nagradama od kojih valja posebno istaknuti prigodno izrađene originalne slagalice s fotografijama grada Pazina. Svi sudionici dobili su majice sa simbolom manifestacije - tzv. Pazinkom.


1. mjesto Josip Jurčić i Tea Šaponja,

2. mjesto Zara Sofia Krajcar i Paola Tomašić,

3. mjesto Borna Lakoseljac i Mathias Ćus

13:00 - 14:00
- dijalektalna radionica iz talijanskog jezika za osnovnoškolce (15 učenika)

Radionicu su osmislile i vodile Alenka Frnajul, učiteljica talijanskog jezika u OŠ Vladimira Nazora u Pazinu i  Sandra Sloković, nastavnica talijanskog jezika u Pazinskom kolegiju i OŠ Vladimira Gortana Žminj. Sugestije za uspješno osmišljavanje radionice dala je i Zajednica Talijana Pazin.

- dijalektalna radionica iz hrvatkog jezika za srednjoškolce i osnovnoškolce (9 učenika)

Radionicu je osmililia i realizirala Orijana Paus, članica udruge i nastavnica hrvatskog jezika i književnosti u Pazinkom kolegiju. 

- kemijski laboratorij za srednjoškolce i osnovnoškolce (15 učenika)

Radionicu je osmililia i realizirala Irena Hudka Bogešić, članica udruge i nastavnica kemije u Pazinkom kolegiju. Cilj je bio prepoznati važnost kemije u svakodnevnom životu, pa tako i u životu Pazina. Učenici su izvodili pokuse u kojima su dokazivali razlike između otopina šećera i acetona, otkrivali su nepoznate uzorke otopina kiselina, baza i soli, određivali su debljinu aluminijske folije.

 

Naši projekti

ISTARSKI ZAVIČAJNI KVIZ KRASNA ZEMLJO - MERAVIGLIOSO PAESE

IMG 0689

MANIFESTACIJA DRAGI NAŠ PAZIN 

DNP skupna

JAVNA PREDAVANJA ZA GRAĐANE

predavanje

 

 

Pristupnica i donacije

preuzmi

KDPDI, Dobrilina 6, Pazin, OIB 26595138881

Uplata članarina ili donacija na:

žiro račun 2402006-1100499109  

IBAN HR5224020061100499109 

(u opis plaćanja obavezno upisati ime i prezime uplatitelja)

Ispunjenu pristupnicu poslati mailom ili poštom

Kontakt

Dobrilina 6, 52000 Pazin
kdpdi.mons.a.heka@gmail.com 

052 624 505 (Daniel Bogešić)

WEBMAIL

Login Form

Utilizziamo i cookie sul nostro sito Web. Alcuni di essi sono essenziali per il funzionamento del sito, mentre altri ci aiutano a migliorare questo sito e l'esperienza dell'utente (cookie di tracciamento). Puoi decidere tu stesso se consentire o meno i cookie. Ti preghiamo di notare che se li rifiuti, potresti non essere in grado di utilizzare tutte le funzionalità del sito.